Aký trojkolesový kočík odporúčaš na behanie?

Zodpovedané
11. mar 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík na behanie pre 28 kg dieťa. Suma do cca 250 eur. Rozmýšľala som nad Hauck Runner, ale má nosnosť len 22 kg.

Mám Britax B-Agile M a ten má tiež nosnosť iba 22 kg. Zatiaľ ho vozí v pohode.

Aký trojkolesový kočík mi odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

najväčšiu nosnosť majú kočíky značky TFK. Predné koleso môžeš mať buď na pevno, alebo otočné s možnosťou aretácie. Kočík s pevným kolesom je ideálny na prechádzky a výlety v náročnom teréne, na každodenný beh a prípadne aj inline korčule.

Kočík s otočným kolesom je viac variabilný a manipulácia s ním je ľahšia mimo terénu. Môžeš s ním behať tiež. Len to nie je tak bezpečné tým, že sa predné koleso môže treba zaseknúť.

Ako prvý spomeniem TFK Sport, ktorý má 27 kg nosnosť sedačky. Celková nosnosť je 34 kg. Nájdeš u neho veľké nafukovacie 16" kolesá s odpružením. Predné koleso má pevné, ale je možné k nemu dokúpiť otočné. Športovú sedačku má naozaj priestrannú, takže aj väčšie dieťa bude mať dostatočné pohodlie. Nechýba ani polohovanie nôh, nastaviteľná rukoväť (až do výšky 127 cm), ručná brzda, predlžovacia strieška s priehľadovým okienkom a bočné vrecká so zipsom na uloženie drobností. Skladá sa ľahko a vzhľadom na jeho robustnosť má celkom malé rozmery.

Druhým variantom je TFK Mono, ktorý sa líši akurát otočným kolesom. Inak má podobné parametre. U Mono si môžeš vybrať, či chceš bezúdržbové gumové kolesá so vzduchovými komorami alebo klasické nafukovacie. Nájdeš u neho aj ručnú brzdu, polohovanie chrbta i nôh až do úplného ľahu, predlžovaciu striešku a aj bočné vrecká. Rukoväť nastavíš až do výšky 122 cm. Hmotnosť obidvoch kočíkov je podobná. Majú cez 15 kg.

Ešte odporučím staršie modely TFK Joggster Sport 2 a TFK Joggster Adventure 2. Tak sa na ne pozri, možno budú pre Teba zaujímavé.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia