Ktorý športový kočík sa nepolohuje šnúrkami, je ľahký a má nafukovacie kolieska?

Zodpovedané
4. apr 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík. Moje požiadavky sú:

  • ľahký a dobre skladateľný,
  • otočný v smere aj protismeru jazdy,
  • nafukovacie kolieska,
  • vhodný aj pre horší terén,
  • polohovanie NIE šnúrkami,
  • cenovo dostupný.

Mala som vyhliadnutý Petite&Mars Move II AIR. Všetko sa mi na ňom páči, len nie je otočný a polohuje sa šnúrkami.

Existuje nejaký kočík, ktorý by vyhovel mojim požiadavkám?

Ďakujem

Ahoj,

áno, také kočíky existujú, len je problém s ich hmotnosťou. Kočíky, ktoré sú otočné, majú nafukovacie kolesá s odpružením a polohovaním na páčku, nie sú väčšinou veľmi ľahké a skladné. Takže by som sa zamyslela ešte nad tým, či nezvoliť len model v smere jazdy. Tie bývajú oveľa ľahšie a aj lacnejšie.

Polohovanie na páčku, dobrú cenu, zadné nafukovacie kolesá a obojsmernosť má napríklad novší model X-Lander X-Pulse (2021). Má 12 kg a oproti staršiemu modelu má zväčšené rozmery sedadla a striešku má umiestnenú vyššie, aby aj väčšie dieťa malo dostatok miesta nad hlavou. Ďalej potom má aj lepšie tlmenie predných koliesok a mäkšie odpruženie. Nechýba mu priestranný košík, ktorý sa dá zväčšiť, nastaviteľná rukoväť a predĺžená strieška s ventilačným okienkom. Športový sedák sa dá zložiť v jednom kuse spolu s konštrukciou. Nevýhodou je nižšia nosnosť (15 kg), ale pre menšie dieťa bude dostatočná.

Ďalším variantom môže byť aj o niečo drahší Britax Smile III. Je mäkko odpružený, takže terénom prejde bez problémov a samozrejmosťou je úplný ľah s opierkou nôh, nastaviteľná rukoväť, predlžovacia strieška aj priestranný nákupný košík. Jeho hmotnosť je však už 13 kg a má aj vyššiu nosnosť (22 kg).

Prípadne by ešte šiel X-lander X-Move. Má teda tiež nižšiu nosnosť a 15 kg.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia