Petite&Mars Move II Air verzus Petite&Mars Street. Aký je v nich rozdiel?

Zodpovedané
14. okt 2022

Ahoj,

vyberám športový kočík pre dcéru, ktoré bude mať o 14 dní 6 mesiacov.

Aký je rozdiel v kočíkoch Petite&Mars Move II Air a Petite&Mars Street?

Je možné pri kočíku Petite&Mars Move II Air nejako nastaviť rukoväť?

Po dcére mám Street, s ktorým som bola spokojná, ale bohužiaľ už nejde zohnať náhradnú striešku.

Ďakujem

Ahoj,

máš pravdu - nové striešky, či už letné alebo limitky bohužiaľ nepasujú na Tvoj starší model Petite&Mars Street.

Petite&Mars Move II Air je oproti Street-u skladnejší, no upozorňujem na oceľovú konštrukciu. Street ju mal hliníkovú, teda Alu. Ďalším mínusom je menšie športové sedadlo, ktoré má dĺžku chrbtovej opierky 45 cm a celkovú dĺžku ložnej ploch 80 cm. Z tohoto modelu Ti dieťa vyrastie skôr ako zo Street-u. Plusom je zase kvalitnejšie dvojité odpruženie a nafukovacie kolesá, ktoré zvládnu aj náročnejší terén. No rodičovskú rukoväť má fixnú, vo výške 110 cm. Výroba tohoto modelu je už ukončená, takže by som do jeho kúpi nešla. Budeš mať neskôr opäť problém zohnať náhradné diely.

Ja by som Ti skôr odporučila model Petite&Mars Street+ Air. Podrobnejšie som ho opísala v tejto nedávno zodpovedanej otázke, ktorú Ti tu pripnem:

Prípadne si pozri kočíky iných značiek. Napríklad Zopa Quest, ktorý je mnou často odporúčaný. Patrí medzi obľúbené mestskejšie modely, ktoré však zvládajú aj dedinský terén. Je to vďaka dvojitému odpruženiu všetkých štyroch kolies z tvrdenej gumy. Váži 11 kg a dobre sa ovláda jednou rukou. Po zložení je skladný. Mám ho osobne odskúšaný. Je to cenovo dostupný model, ktorý mnohých prekvapí.

Prípadne aj nový kočík Zopa Move Cross. Oproti Questu má nenafukovacie pneumatiky plnené penou s dvojitým odpružením. Má teleskopickú rukoväť, ktorú nastavíš vo výške od 97 do 109 cm. Nemá však na chrbtovej opierke športového sedadla sieťovinu, ktorú oceníš hlavne v lete.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally