Ktorý športový kočík sa ovláda jednou rukou a je vhodný pre vysokých rodičov?

Zodpovedané
16. mar 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík pre našu 9 mesačnú princeznú. Zatiaľ využívame kočík 2-3x v týždni. Sťahujeme sa do mesta a všade bude blízko na peši, tak budeme kočík naplno využivať aj na prechádzky. Z dvojkombinácie som unavená, čo ju denne skladám a prekladám do auta.

V predajni nám odporučili Petite&Mars Street alebo Petite&Mars Royal. Ohľadom kočíkov Petite&Mars som čitala, že strieška je málo odolná a bledne. Chcem sa dobre poradiť, aby som nespravila chybu ako pri rýchlom výbere dvojkombinácie.

Obaja sme vysokí 180 a 200 cm, tak do nášho kočíka zakopávame.

Požiadavky:

  • ľahko ovládateľný jednou rukou,
  • ideálne do 20 - 25 kg,
  • s nákupným košíkom,
  • ľahko skladateľný do auta - top kritérium,
  • cena do 450 eur,
  • niečo odolné,
  • nafukovacie/gélové kolieska vhodné aj na mierny terén.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

čo sa týka blednutia striešok a aj iných častí, tak s tým má problém v dnešnej dobe každý druhý kočík. Často sa na to nevzťahuje ani reklamácia. Je to spôsobené novými ekologickejšími materiálmi a farbivami. Avšak kočíky Petite&Mars sú veľmi obľúbené a predávajú sa na ne hand-made šité striešky. Niektoré sú aj oveľa krajšie ako originál. 🙂

Oba kočíky sú fajn v pomere cena výkon. Najviac sa líšia hmotnosťou a materiálom kolies. Pri Petite&Mars Street+ máš na výber medzi penovými a nafukovacími. Keďže je kočík slabo odpružený, tak určite odporúčam nafukovacie kolesá. S nimi má kočík už cez 11 kg, čo je pomerne dosť.

Petite&Mars Royal má gumové kolesá, ktoré sú oveľa kvalitnejšie ako penové. Keď si k tomu pripočítam jeho nižšiu hmotnosť a aj ľahšie skladanie, tak odporúčam skôr tento.

Ak by si chcela predsa len niečo viac "odolnejšieho", tak odporúčam aj Thule Spring, ktorý nemá tyč pri zadných kolesách. Poradí si hravo aj s terénom, ľahko sa skladá a má úžasne dlhú striešku s odvetrávaním. Jediná jeho nevýhoda je, že madlo aj polohovanie musíš dokúpiť zvlášť.

A nesmiem zabudnúť na TFK Dot 2, ktorý pôsobí robustným dojmom a je ideálny aj pre vyšších rodičov. Hoci nemá nastaviteľnú rukoväť, tak je pomerne vysoký a nemá tiež stredovú tyč pri zadných kolesách. Kočík je krásne odpružený a nechýbajú ani gumové kolesá so vzduchovými komorami, takže ani väčší terén nebude žiadny problém. Po zložení je veľmi kompaktný a je možné ho využiť ako príručnú batožinu. Nosnosť má teda už menšiu – 20 kg.

Držím palce vo výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia