Ktorý športový kočík v oboch smeroch má polohovateľnú opierku nôh a ide do úplneho ľahu?

Zodpovedané
28. mar 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík pre 8 mesačné dieťa, ktorý by spĺňal tieto parametre:

  • polohovateľný do úplneho ľahu,
  • polohovateľná opierka nôh,
  • možnosť voziť dieťa v oboch smeroch,
  • odpruženie - veľmi dôležité, keďže chodíme často do lesa a parku,
  • nafukovacie alebo penové kolesá,
  • veľká strieška,
  • priestranný a dlhší aby sa dal využiť aj pre väčšie dieťa, aspoň pár rôčkov,
  • podľa možnosti nízka hmotnosť,
  • aby sa dal ľahko poskladať,
  • pratelné poťahy.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

všeobecne by sa dalo povedať, že priestrannejšie kočíky sú skôr tie neotočné, ale našťastie existuje pár výnimiek. Jednou z nich je napríklad Baby Jogger City Premier, ktorý má dlhú chrbtovú opierku. Je otočný aj priestranný, ale zase má korýtkové sedenie a kratšiu striešku.

Ďalej odporúčam Britax Smile III a Emmaljunga NXT90 F. Obaja majú dobré odpruženie, nafukovacie kolesá, možnosť úplného ľahu s polohovaním nôh, predlžovaciu striešku a sú aj celkom priestranné.

Alebo aj Cybex Talos S Lux a Britax Go Big2. Tie majú bezúdržbové kolesá a mohli by tiež vyhovovať.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia