Ktorý športový kočík zvládne terén a aj dobre vyzerá?

Zodpovedané
18. mar 2023

Ahoj,

potrebujeme kúpiť športový kočík, ktorý zvládne aj nejaký ten terén. Zároveň by som chcela, aby aj dobre vyzeral. Trojkolky sa mi nepáčia.

Ďalšie kritérium je, aby sa dal do úplného ľahu a nech má pri polohe ležmo na zadnej strane veľkú sieťku na vetranie. Odpruženie považujem za nutnosť. Myslím si, že je to nutné do terénu, aj keď som už počula, že nafukovacie kolesá to vedia vyriešiť. Ložnú plochu by som ocenila čo najväčšiu. Teraz má dieťa 9 mesiacov a meria cca 80 cm. Tiež mi záleží, aby mal predĺženú striešku. Dajme tomu, že cena nerozhoduje pokiaľ by kočík stál za to. Bola by som vďačná, keby nevydával žiadne zvuky.

Aké sú Tvoje odporúčania na kočík?

Za odpoveď ďakujem

Ahoj,

najčastejšie mamičky kupujú Petite&Mars Street+ Air s nafukovacími kolesami. Resp. jeho bratský model s bezúdržbovými kolesami Petite&Mars Street+ RWS. Majú priestranné sedadlá s možnosťou úplného rovného ľahu (180 stupňov).

Podobnými modelmi sú Babystyle Oyster Zero Gravity a Carrello Bravo Plus.

Pozri si aj mierne korýtkový športový kočík Cybex Balios M.

Espiro Sonic Air je vyššia verzia obľúbeného modelu Sonic na terénnejších nafukovacích kolesách a s vylepšeným nánožníkom vo výbave. Je to športový kočík s neotočným sedadlom s novou vyššou 22 kg nosnosťou (pôvodne mal 18 kg). Jeho širšia konštrukcia je netypická hranatými tyčami a jej dynamický dizajn dotvára strieška s výrazným výklopným šiltom. Vďaka odpruženiu je jazda hladká i na nerovnom teréne, preto je kočík vhodný do mesta a aj na dedinu. Kolesá zabrzdíš páčkovou brzdou, ktorá je netypicky umiestnená na rukoväti. Sedadlo je pre dieťa dostatočne priestranné a polstrované priedušnou látkou pre maximálne pohodlie aj v teplom počasí. Chrbtovú i nožnú opierku možno polohovať až do ľahu. Kočík dokážeš zložiť na pomerne kompaktný rozmer iba jednou rukou jednoduchým nadvihnutím pásu v strede sedadla.

Alebo si pozri aj jeho bratský model Espiro Sonic Gel s bezúdržbovými nenafukovacími pneumatikami plnenými gélom.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally