Ktorý Valco kočík je skladný?

Zodpovedané
13. apr 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík pre 6 mesačného syna.

Aktuálne máme vaničkovú časť Riko Primo, ale kočík nedokážem sama naložiť do auta. A to aj kvôli váhe a aj kvôli rozmerom. Manžel je nadšený aký je stabilný a odpružený. Kočík má nafukovacie kolesá a zvláda terén. Muž ho samozrejme nakladá ľavou zadnou.

Preto náš nový kočík by mal byť:

  • v prvom rade čo najmenší po zložení a ľahký,
  • po rozložení naopak dostatočne veľký, aby vydržal do konca kočíkoveho obdobia,
  • aby zvládol rozbité chodníky, štrk, ľahký terén,
  • skladanie sedenia smerom dnu kvôli čistote,
  • sedanka trochu chránená látkou po bokoch, nie taká úplne otvorená,
  • aby sa pripadne ku kočíku dala v budúcnosti dokúpiť vanička pre druhé dieťa.

Zaujal ma Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade. Páči sa mi na ňom, že sa dá zložiť 1 rukou, sedačkou do vnútra, sedačka je chránená po bokoch látkou, je priestranná a dlhá a že kočík si po zložení pásom prehodím cez plece a prenesiem. Pri druhom dieťati viem dokúpiť vaničku a využívať od narodenia. Zdal sa mi ľahší než iné.

Obávam sa, aby to nebola úplná hrkálka, keďže okrem nafukovacích kolies nemá žiadne odpruženie. A tiež neviem, či je ok, ak by synček prešiel rovno do športiaku otočeného odo mňa a nie klasicky najprv tvárou ku mne. Valco Baby Snap Ultra Trend je zase už dosť veľký po zložení.

Je niečo lepšie ako Valco?

Kľudne aj z drahších modelov, som ochotná ísť do bazarového.

Ďakujem

Ahoj,

obávam sa, že nie. Tým, že chceš dokúpiť časom hlbokú vaničku, tak sa nám výber pomerne zúžil. Každopádne Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade nie je zlý kočík. Síce nemá odpruženie, ale je veľmi ľahký, takže nafukovacie kolesá mu na zlepšenie jazdných vlastností dosť pomôžu. Navyše je dostatočne priestranný aj pre väčšie dieťa. Napadajú ma aj ďalšie kočíky, ale väčšina má ešte menšie rozmery alebo sú výrazne ťažšie. Valco mi príde ako dobrá voľba.

Treba počítať s tým, že otočné kočíky sú väčšinou ťažšie, menej priestranné a nie tak skladné. Hoci som väčšinou pre neotočné kočíky, tak polročné bábätko sa mi zdá ešte malé na športiak v smere jazdy. Je to však iba môj názor. Každé dieťa je iné.

Z tých ľahších pripadá do úvahy Tebou spomínaný Valco Baby Snap Ultra Trend, ku ktorému možno tiež dokúpiť nafukovacie kolesá. Potom odporúčam aj Cybex Balios S Lux alebo Britax Strider M. Ku všetkým ide dokúpiť hlboká vanička a patria medzi tie priestrannejšie a ľahšie.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia