Mám pre štvormesačné dieťa kúpiť ešte hlboký kočík, alebo stačí už len športový?

Zodpovedané
10. mar 2022

Ahoj,

syn má 4 mesiace (pretáča sa na bruško, pokúša sa plaziť), teda je dosť pohybovo aktívny. Máme Stokke Scoot V3, avšak s fusakom sa tam zmestí len tak tak. Plus sa mu tam nepáči, lebo nehojdá. Kočík nie je odpružený, preto nechodíme ani von. Každá povinná jazda je s plačom.

Rozmýšľam, že ho predám.

Mám ísť ešte do nejakého bazárového hlbokého kočíka, alebo sa mám pozerať už po športovom kočíku?

Existuje nejaký športový kočík, ktorý je naozaj odpružený (hojdá), nie len tie z dvoj/trojkombinácie?

Ďakujem

Ahoj,

ja si myslím, že kupovať hlbokú vaničku je už zbytočné, pretože dieťa je dostatočne pevné a čoskoro by sa priťahovalo do sedu zo zvedavosti. Zamerala by som sa na športové kočíky, ktoré majú možnosť úplného ľahu. Nič nepokazíš ani novorodeneckou či inou vložkou a fusakom, vďaka ktorým bude mať dostatočné pohodlie.

Pozri Britax Strider M. Okrem úplného ľahu a polohovania nôh ponúka aj centrálne odpruženie, ktoré tlmí nárazy v teréne a vďaka ktorému je možné kočík ľahko hojdať. Ďalej u neho nájdeš 10 kg hmotnosť, obojsmernú sedačku, nastaviteľnú rukoväť, dostatočne veľkú nosnosť a bezúdržbové gumové kolesá, ktoré sú plnené penou. Striešku má naozaj dlhú a jeho košík uvezie až 7 kg.

To isté je model Britax Smile III, ktorý je o niečo ťažší (13 kg), ale má väčšie nafukovacie kolesá, s ktorými bez problémov prejdeš aj ťažší terén .

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia