Petite&Mars Move II Air, Valco Baby Snap 4 Flat Matte alebo Hauck Rapid 3R 2021. Ktorý je najlepší?

Zodpovedané
13. apr 2022

Ahoj,

páči sa mi kočík Petite&Mars Move II Air, Valco Baby Snap 4 Flat Matte a Hauck Rapid 3R 2021.

Od kočíka by som chcela, aby péroval, dal sa používať v lete a aj v zime, dobre sa s ním manipulovalo, dal sa dať do ľahu aj úplného sedu.

Ktorý z týchto troch spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

požiadavky najviac spĺňa Petite&Mars Move II Air. Ako jediný má nafukovacie kolesá s odpružením. Samozrejmosťou je plynulé polohovanie do úplného ľahu aj sedu, ľahká manipulácia a skladanie poťahom dovnútra. Poteší celkom ľahkou hmotnosťou (necelých 10 kg) a predlžovacou strieškou s náhľadovým okienkom. Ku kočíku navyše dostaneš prebaľovaciu tašku, držiak nápoja a nánožník. Nevýhodou je pevná rukoväť, ktorú nemôžeš tak výškovo nastaviť a menšie rozmery sedenia.

Podobným typom je Petite&Mars Street+ Air, ktorý je síce o trochu ťažší, ale má väčšie rozmery ložnej plochy a aj chrbtovej opierky.

Pokiaľ nie si náročná, tak by mohol vyhovovať aj Hauck Rapid 3R, ktorý je fajn v pomere cena/výkon. Ale nižšia cena je na ňom dosť poznať, predovšetkým na kvalite prevedenia.

Valco Baby Snap 4 Flat Matte nemá žiadne odpruženie, takže je "tvrdší". Vyriešiť by to mohli nafukovacie kolesá, ktoré jazdné vlastnosti výrazne zlepšujú.

Každopádne by som viac odporučila model Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade, ktorý je ešte viac priestrannejší a má polohovaciu rukoväť.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia