Poradíš lacnejšiu alternatívu kočíka Babyzen Yoyo a Joolz Aer?

Zodpovedané
22. mar 2022

Ahoj,

hľadám kočík na cestovanie pre 15 mesačné dieťa.

Požiadavky:

  • aby sa ľahko a rýchlo skladal,
  • malý rozmer v poskladanom stave - ideálne ako príručná batožina,
  • váha cca 8 kg,
  • odpružené kolesá, ktoré zvládnu pláž a aj rozbitý chodník,
  • skladanie sedadlom dovnútra,
  • okienko na pozorovanie dieťaťa,
  • ako plus by bolo polohovanie na nohy.

Vo výbere som mala Easywalker Jackey a Elodie Details Mondo. Keď som si ich lepšie pozerala, tak ani jeden nespĺňa všetky moje požiadavky.

Nakoniec som našla Babyzen Yoyo a Joolz Aer, ale oba sú nad rozpočet.

Existujú ešte nejaké alternatívy?

Ďakujem

Ahoj,

Babyzen Yoyo i Joolz Aer sú kvalitné kočíky a nebála by som sa ich obstarania z bazáru. Práve Joolz Aer má naozaj dobré odpruženie a zvládne aj mestský terén. Madlo a polohovanie nôh si musíš dokúpiť zvlášť.

Easywalker Jackey je tiež podarený kočík a za mňa spĺňa Tvoje požiadavky. Škoda, že nespomínaš v čom presne Ti nevyhovuje. Ak by si chcela niečo viac kompaktné, tak pozri na Easywalker Miley.

Ďalší model ma napadá Petite&Mars Up, ktorý sa vzhľadom veľmi podobá Yoyo. Má 5,8 kg a zloží sa ľahko do rozmerov príručnej batožiny. Rozmery sedacej plochy a chrbtovej opierky patria k tým menším, ale postačí to. Nájdeš u neho predĺženú striešku s náhľadovým okienkom, polohovanie nôh, rukoväť aj madlo potiahnuté koženkou a menšie kolesá s odpružením.

Ďalej cenovo výhodný Joie Pact, ktorý má podobné parametre ako Up. Jeho nevýhoda je nižšia (15 kg) nosnosť.

Modely s vyššou nosnosťou sú napríklad Ergobaby Metro, Baby Jogger City Tour 2 , Easywalker Buggy XS. Tak na nich pozri, či Ťa nezaujmú.

Osobne odporúčam ísť skôr do bazárového Babyzen Yoyo+. Ak by si predsa len chcela nový kočík, tak fajn pomer cena/výkon má Petite&Mars Up.

Alebo potom drahší, ale za to priestrannejší Baby Jogger City Tour 2, ktorý má kvalitné a odpružené kolesá.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte nejakú otázku, tak mi neváhaj napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia