Skladnosť, dobré kolieska, super strieška, priestrannosť. Aký športový kočík splní moje požiadavky?

Zodpovedané
29. sep 2023

Ahoj,

tak nejako začínam byť bezradná. Máme asi štvrtý kočík a stále to nie je ono. Rada by som mala kočík, ktorý bude spĺňať pár základných kritérií, na ktorých mi záleží.

1. Skladnosť a ľahkosť
Pri cestovaní by som potrebovala, aby nezaberal veľa miesta. Joie Litetrax 4 je za mňa ok. Zmestí sa ako do plného auta kufra a vecí pri odchode (napríklad na týždeň) či do malého kufra Peugeotu 2008. Napríklad Joolz Day a Dorjan zaberú viac ako polovicu kufra, navyše je nepraktické skladanie z 2 častí. Maclaren Techno XLR sa nezmestí do kufra Peugeota vôbec a pri Audi A6 musí byť naprieč, takže to tiež nie je ono. Váha je skôr orientačné hľadisko kvôli nakladaniu do auta. Takže nie veľmi ťažký, ale zase pokiaľ váhu budú robiť kvalitné kolieska, tak pár kíl neriešim.

2. Kolieska
Musí dať aj terén, aj mesto s mačacími hlavami. Pri Maclarene sa mi stáva, že sa mi pri prechádzaní zníženého chodníka zasekne. Pokiaľ ho nenadvihnem, vystupovanie z MHD po predu je horor a pri mojich 162 cm je jednoducho vysoký. Takže niečo ako Britax B-Motion 4 alebo Joie Mytrax. Môže byť aj iný s nafukovacími alebo väčšími penovými kolesami.

3. Strieška
Ideálne čím väčší a dlhší, tým lepšie. Maclaren mal na zips rozšíriteľnú, čo na leto bolo super.

4. Priestrannosť
Tu Dorjan vedie, super priestranný s bočnicami. Malej nič nevypadáva, ale nie je to extra priorita.

5. Držiak na fľaše, odkladací priestor pre rodičov - madlo pre dieťa
Tu sa mi páči Joie Litetrax 4 alebo Joie Mytrax.
Pultík u dieťaťa asi nie je nutný, ale keď bude, je to plus. Nesmie to však obmedziť dôležitejšie vlastnosti ako skladnosť. Dôležitejšie je detské madlo, to mi pri Maclarene chýba - u Joolz aj Dorjan bolo a dieťa sa môže pritiahnuť. Zabráni to aj vyliezaniu z kočíka len tak. Super je tiež vrecko na veci pri Maclarene.

6. Polohovateľnosť
Ideálne úplný ľah. Malá má 80 cm, tak potrebujem kočík, ktorý jej nebude za mesiac malý. Zároveň, polohovateľné nožičky sú veľké plus. Čo polohovateľné byť až tak nemusí je rukoväť pre rodičov. S mužom máme 162 a 177 cm.

7. Vybavenie
Klasika minimálne nánožník a pláštenka, ale to tipujem, že sa dá dokúpiť a zohnať. Cenu neriešim, pôjdem zase v rámci udržateľnej ekonomiky po bazárovom. Ide mi hlavne o vlastnosti a moju a malej spokojnosť.

Snáď som popísala všetko.

Budem rada za rady aj tipy, pretože ja už naozaj neviem a nemám chuť skúšať ďalších x kočíkov.

Ďakujem

Ahoj,

odporúčam Ti pozrieť si kočík Gesslein S4 Air+. Teda hlavne tie vyrobené po roku 2017, pretože majú už striešku XXL rozmerov.

Na čo si dať pozor pred kúpou kočíka z bazára? - aj na túto tému sme natočili video, ktoré Ti sem pripínam.

Ak neriešiš otočnosť kočíka, tak si pozri Air+ podobný a cenovo dostupnejší model Carrello Bravo Plus, ktorý v poradni často odporúčam.

Kočíkovou novinkou roka 2023 je model Petite&Mars Airwalk. Je to cenovo dostupný pokračovací športový kočík pre stredne vysokých rodičov, ktorí sa pohybujú aj po nerovných cestách dediny. Vďaka veľkým nafukovacím kolesám si dobre poradí aj s ľahším terénom. Športové sedadlo je možné napolohovať do skoro rovného ľahu a vďaka svojej priestrannosti vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia. V prípade častého cestovania autom či potreby každodenného skladania pre úschovu kočíka zaujme jednoručným zložením s funkciou samostatného státia.

Prípadne zváž bratský model Petite&Mars Royal. Je to športový kočík nízkej váhy a praktickej mestskej funkcionality, ktorý si hravo poradí aj s nerovnejším terénom dediny. Kočík očarí hravým módnym štýlom, príjemnou skladnosťou, XL strieškou a priestranným sedadlom s možnosťou úplného ľahu, preto v ňom bude mať pohodlie aj väčšie dieťa počas celého kočíkovacieho obdobia.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally