1,5-mesačná dcéra má po chrípke problém s dojčením. Ako jej môžem pomôcť?

Zodpovedané
3. apr 2024

Dobrý deň,

mám dojčenú 1,5-mesačnú dcéru. Pred dvoma týždňami prekonala chrípku a odvtedy má problém s papaním. Nepriberá ako by mala. Začne papať a po minúte spustí strašný rev, lebo sa jej chce grgnúť. Toto pokračuje aj 4 hodiny. Niekedy má deň, že neviem do nej nič dostať aj 7 hodín.

Snažím sa stále ponúkať, ale stále je to to isté. Začne piť a hneď rev a stále dookola.

Ako jej môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

trochu to pripomína začiatok bojkotu s dojčením. Evidentne jej niečo pri dojčení vadí a nevie to sama vyriešiť, prekonať. Môže/nemusí to byť spojené s chorobou. Niekedy to časovo síce zodpovedá, ale s prekonanou chrípkou nemusia problémy súvisieť.

Ak problém nie je v slabom toku mlieka, potom skúste striedať polohy. Veľmi odporúčam saciu polohu. Nosenie v šatke, spoločné spanie (aj v noci je dojčenie problém?) Ak myslíte, že potrebuje odgrgnúť, skúste čo najvertikálnejšiu polohu (práve sacia poloha by mohla byť ideálna).

Pokiaľ váhovo neprospieva alebo dokonca klesá, potom môžete skúsiť podať dokrm cievkou priamo na prsníku. Napríklad silnejší tok mlieka bude motiváciou sať. Pokiaľ sa teda začne dojčiť s cievkou, potom môžete skúsiť uberať postupne množstvo dokrmu, až sa dostanete opäť k plnému dojčeniu.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová