Ako dlho môže byť zmrazené materské mlieko v mrazničke?

Zodpovedané
28. jan 2021

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom zmrazeného mlieka.

Ako dlho môže byť zmrazené materské mlieko v mrazáku?

Ďakujem

Dobrý deň,

tento dotaz sa to už niekoľkokrát opakoval. Jednoducho sa pamätá pravidlo 3-3-3 - teda 3 hodiny v izbovej teplote, 3 dni v chladničke, 3 mesiace v mrazničke.

Aktuálne však platí, že čas mrazenie môžete významne predĺžiť až na 6 mesiacov.

Pri rozmrazení sa neľakajte pachu aj konzistencia - MM môže pôsobiť ako "pokazené", môžu v ňom byť biele či žltej zrazeniny, ale stačí pretrepať. Mlieko je úplne v poriadku.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová