Ako liečiť ekzém na bradavke počas dojčenia?

Zodpovedané
19. jan 2021

Dobrý deň,

dojčím na požiadanie dvojročné dieťa a už asi pol roka mám problém s pravým prsníkom. Najprv som si myslela, že sa jedná o mykózu bradavky. Vyskúšala som genciánovú violet, výťažok z grapfruitovych semienok, lokálne aj vnútorne. Čo najviac som vetrala bradavky, ale nezabralo.

Bola som cca pred 3 mesiacmi u kožnej, predpísala mi Pimafucort krém, bez toho, aby mi zobrala vzorky a doporučila mi prestať dojčiť. Vraj je to už zbytočne v takom veku dieťaťa.. Bradavka sa zahojila, ale po vysadení krému sa to vrátilo.

Tak som išla na vyšetrenie, kde mi zobrali vzorku a zistili, že mám stafylokoka. Dostala som antibiotika a krém Belogent. Ekzém sa zahojil, ale opäť po cca týždni od vybratia liekov sa opäť začal objavovať. Dojčiť prestať nechcem.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ohľadom liečenia ekzému poradiť nemôžem, tu sa musíte obrátiť na špecialistu.

Čo môžem je odporučiť pokračovať v dojčení (dlhodobé dojčenie je prospešné pre Vás i pre dieťa a rozhodne nie je zbytočné).

Neviem, aké ste mali antibiotiká, ale väčšina nie je pre dojčenie problém a aj Belogent môžete pri dojčení používať.

Držím palce, aby ste ekzém vyriešila.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová