Čo poradíte na mykózu a trhlinky na bradavkách?

daniela297
7. mar 2013

Dojčím už 7 mesiacov a asi pred mesiacom, som mala nespočetné množstvo puklín (ragád) na bradavkách, to sa mi po týždni vyliečilo, no odvtedy mám takmer celé dvorce červené, napnuté, občas svrbia a pália, teraz sa mi znova na pravej bradavke, ktorá je viac postihnutá plesňou, spravili asi 3 praskliny, ktoré pri kojení veľmi bolia, zatínam dych. Bola som s tým u gynekologičky, tá mi povedala, že vraj sú veľmi namáhané, nech si kúpim bio bambucké maslo, nepomohlo, tak som zašla k detskej a tá mi odporučila gencianovú violeť, ktorú som už dovtedy používala pri ragádach, no nepomohla, pomohol až bepanthen, Mám pocit, že už nič nepomáhala a vôbec sa to nelepší, nechcem prestať dojčiť, prosím súrne o radu.
Vopred ďakujem.

dijefcatko
7. mar 2013

Kontaktuj laktačnú poradkyňu! Poradí ti a odporučí. Riešia takéto veci každý deň, bude vedieť, čo s tým 😉

gabikkas
7. mar 2013

Ahoj,
pozeram, ze si z Krasna...ja som zo Ziliny, naozaj perfektna laktacna je Mekynova Jana (http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do... teda velmi pomohla...dala mi namiesat taku masticku a zabrala velmi rychlo a tiez by nebolo odveci poliecit aj dieta, pretoze moze sa stat, ze aj male ma v puse soor a ze si to budete prenasat navzajom...

andrejta
7. mar 2013

vyskúšaj toto http://www.alfamedica.sk/alfamedica/eshop/0/0/5...
ja som síce nemala popraskané, ale len suché so šupinkami a hrozne to svrbelo (som v 5. mesiaci tehotenstva),
ale po troch aplikáciách mám pokoj. a fakt stačí troška rozotrieť

kattrin5
7. mar 2013

Na mikozu prebiotika lebo je sposobena nevyrovnanym ph a nedostatkom "dobrych bakterii" ja som ju mala po porode asi 3 krat a od kedy beriem probitoka ju nemavam..

gretka2
7. mar 2013

Vytlac si trosku mliecka a nehaj zaschnut na bradavkach. Mlecko obsahuje velmi vela tuku a je sterilne. A hlavne ich nechaj vetrat. Skus si ich prikryt gazou, aby sa vetrali a zaroven sa o ne nesuchal odev (to je neprijemne) a daj si volnejsie tricko. A urcite sa porozpravaj s laktacnou poradkynou, poradi ti, ako spravne prilozit babo, aby sa ti nerobili trhlinky.

mata90
7. mar 2013

aj mne pomohol na bradavky ten Multi Mam Lanolín, je síce drahý, ale dobrý 🙂

millatina
7. mar 2013

Ahoj, ja som sa liečila tabletami flukonazole dvojtyzdnova liecba plus antimykotický krem na bradavky . Pozor na to co radia niektore dievcata ze si mas nechat zaschnut mlieko na bradavke-to sa robi sice pri poškodených bradavkách ale NIE pri mykoze v takom pripade ti tam to zaschnute mliečko moze viac uškodit ako pomoct.

vikusik
7. mar 2013

aj ja mam tento poblem,maly ma v piatok 7.mesiace a posledne dva mesiace mi dava pri kojeni zabrať ☹ ,davam si na bradavky masť s D Mka ale nepomaha,Pred 2 tyžd.vysli drobcovy zubky dole kuše o dušu 😲

kvietok73
7. mar 2013

Ahoj..kazdopadne s Tebou sucitim, viem ake to je, ked dojcenie boli...ale kazdopadne suhlasim s @dijefcatko @gabikkas a @gretka2 ....takze...potriet materskym mlieckom, vetrat a volat laktacnu (zohnat masticku) a urcite a hlavne ! mysliet pozitivne....velmi silno Vam drzim prsty. Julka

vonicka
7. mar 2013

Lanolin sa pri mykoze neodporuca. len tolko...

petkovamama
7. mar 2013

jednoznacne som za materske mlieko.je to dezinfekcia aj liek zaroven.tiez som mala problem a mlieko zabralo.

boka79
8. mar 2013

ahoj, ja som malamykozu pred nedavnom a velmi mi pomohla mast od jacka newmana- univerzalna masticka. Dolezite je zmenit stravu - vynechat sladke, bielu muku, biely cukor, nenosti prsne vlozky, po nakojeni natriet mastou, potom nechat vetrat, skusit chodit bez podprsenky a popripade kapsle citrovita. Dolezite - laktacna poradkyna, odstranit pricinu ragad , zlepsit prisatie . drzim palce. Ta mas sa da objednat aj telefonicky cez lekaren adonai v KE

petrusska6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
milota164
27. máj 2013

mne tiez pomohol Bepanthen, materske mlieko a vetrat . Drzim palce