Ako postupovať, keď mám málo mlieko a dcéra umelé mlieko odmieta?

Zodpovedané
15. apr 2019

Dobrý večer,

moja dcérka bude mať 5 mesiacov. Kojím ju, ale už sa mi tvorí menje mlieka ako si ona žiada. Užívala som Benedikt a aj Senovku, ani to nepomoho.

Dcérka odmieta umelé mlieko. Fľaškou to asi nebude, lebo aj popoťahuje a akonáhle zistí, že to nie je materské mlieko, tak nechce piť.
Musím jej dávať nasilu, aby niečo zjedla. Stále si ju prikladám na kojenie. Mlieko sa aj spustí, ale ona žiada viac.

Vyskúšala som Nutrilon, teraz máme Hipp. Teraz ju prikrmujem tretí deň mrkvou.

Ako ďalej postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

k UM odporúčam pristúpiť až vo chvíli, keď dieťa dlhšiu dobu váhovo neprospieva a nedarí sa zlepšiť dojčenie.

Neviem, ako sa dcérka dojčí, ako často, ako dlho, ako často v noci, ale mám dojem, že to nie je tento prípad. Odstavenie v 5. alebo 6. mesiaci je veľmi predčasné a zbytočné.

Ak je to možné, pokúste sa ešte znova kojiť. Nie je to o bylinkách či homeopatikách, ale o frekvencii a efektívnosti dojčenia. Skúste dojčiť v tzv. sacej polohe, veľa dojčiť v noci, často striedať prsia. Skúsiť nájsť v okolí dobrú LP, ktorá Vám môže veľmi pomôcť.

Osobne nemôžem poradiť, ktoré UM zvoliť . Ak by sa nedarilo rozkojenie, je ešte možnosť dojčiť stále rovnako. Na požiadanie a pridať už Vami spomínaný príkrm - zeleninu, kaše, a pod. Aj tento variant je pre dojčenie stále priaznivejší, než nasadenie UM.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová