Mesačného syna dojčím a aj prikrmujem. Môžem mu dať rascový vývar?

Zodpovedané
9. okt 2019

Dobrý deň,

dojčím mesačného synčeka, ktorého prikrmujem aj s Hipp Combiotik. Ale stále sa pučí.

Môže to mať kolíky, alebo sa nemôže vyprázdniť?

Môžem mu dávať aj rascové odvary alebo feniklový čaj?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

prdíky môžu byť spôsobené kombináciou UM a MM. Primárne by bolo fajn vyriešiť dojčenie a dojčiť výlučne, teda bez dokrmu.

Je otázka, prečo je dokrm potrebný a akým spôsobom je podávaný. Odporúčam podávať cievkou priamo pri prsníku a postupne množstvo znižovať až do výlučného dojčenia.

Pravdou však je, že prdíky trápia často aj plne dojčené deti. Môžu byť spôsobené stravou mamičky a aj mnohými inými príčinami.

Môžete postupne skúsiť eliminačnú diétu a vynechávať zo stravy jednotlivé zložky (častou príčinou je kravské mlieko a výrobky z neho).

Prdíky môžete skúsiť riešiť polohovaním, nosením v šatke či nosiči, probiotikami alebo napr. kvapkami typu Babycal.

Feniklový či rascový odvar je možné skúsiť po lyžičkách. Je to trochu babská rada a osobne s nimi nemám nijaké pozitívne skúsenosti.

Dobrá správa je, že okolo 3. mesiaca ťažkosti postupne miznú.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová