Môžem prísť počas pobytu v nemocnici o mlieko?

Zodpovedané
17. mar 2020

Dobrý deň,

som na týždeň v nemocnici na antibiotikách, pri ktorých nemôžem kojiť. Syn sa mi pekne prisával doteraz a aj mlieka mám celkom dosť. Mlieko si teraz musím odstriekavať a vylievať.

Môžem prísť počas pobytu v nemocnici o mlieko?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

neviem ako je bábätko staré. Predovšetkým pri väčšine antibiotík je možné dojčiť.

Ak ste si naozaj istá, že Vaša medikácia nie je zlučiteľná s dojčením, potom pravidelne odsávajte, aby laktácia zostala zachovaná.

Bábätko dokrmujte ideálne cievkou po prste, pozor na fľaštičku. Po návrate z nemocnice zahájte taký SOS režim - čo najviac kontaktu koža na kožu, spoločné spanie a veľa dojčenia v noci. Tak najviac znížite riziko predčasného odstavenia.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová