Ako často si mám odsávať mlieko počas pobytu v nemocnici, aby som o mlieko neprišla?

Zodpovedané
20. jan 2022

Dobrý deň,

dojčím 9 mesačnú dcérku. Čaká ma chirurgický zákrok v nemocnici.

Ako často si mám odsávať mlieko počas pobytu v nemocnici, aby som o mlieko neprišla?

Ďakujem

Dobrý deň,

základné odporúčanie je každé 3 - 4 hodiny 10 - 15 minút z každého prsníka. Prípadne sú odsávačky na obe prsia súčasne. Pokiaľ budú povolené návštevy a situácie dovolia, bolo by fajn nadojčiť počas pobytu.

Materské mlieko nemusíte vylievať, 3 dni je možné skladovať v chladničke.
Dôležité je, ako bude mimi dokrmované doma. Mliečna dávka by mala zostať. Takže bude asi treba podať UM ideálne nie fľaštičkou, ale obyčajným hrnčekom.

Držm palca.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová