Môžem si dať pohár vína, keď dojčím?

Zodpovedané
30. jan 2023

Dobrý deň,

mám 2,5-mesačné bábo, je to moje tretie dieťatko. Staršie deti som dojčila vyše 1,5 roka, pri nich som žiadny alkohol nepila. Bežne sa neopíjam, jem zdravo a vyvážene, pitný režim dodržiavam.

Môžem si dať pohár vína?

Ďakujem

Dobrý deň,

odpoveď znie veľmi jednoducho - môžete 🙂.

Často som tu písala o tom, že pri dlhodobom dojčení nie je nutné sa výrazne obmedzovať. Dôležité je zdravo sa stravovať. Ak si jednoducho občas (nie denne) dáte 2 dcl, malé pivo alebo ešte lepšie strik, nie je čoho sa obávať.

Je to rozhodne lepšie ako ukončiť dojčenie predčasne. Každá kvapka materského mlieka je dobrá. To samozrejme nie je návod na to, aby ste sa obdeň spíjali do nemoty. Je to skôr upokojenie, že občasný pohár nie je dôvodom na predčasné odstavenie.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová