Odoberá dojčenie matke vápnik a vznikajú preto dentálne problémy?

Zodpovedané
16. dec 2019

Dobrý deň,

dcérka má 1,5 roka a stále ju kojím. A to vtedy, keď zaspáva a v noci, keď sa zobudí a potom ráno. V poslednej dobe sa mi častejšie kazia zuby a dokonca sa mi trikrát odlomilo zo zuba.

Odoberá dojčenie matke vápnik a vznikajú preto dentálne problémy?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vplyv dojčenia na stav zubov matky je stále diskutovaná otázka.

V dnešnej dobe, kedy môžeme mať v strave dostatok vápnika a aj ho dopĺňať pomocou doplnkov stravy, sa netreba pri dlhodobom dojčení o svoj chrup báť.

Je to však veľmi individuálne. Poznám mnoho dlhodobo dojčiacich žien, ktoré so zubami ťažkosti nemajú. Pýtajte sa skôr v poradni zubára či dentálnej hygieničky.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová