Pri dojčení ma štípu a pália bradavky. Čo mi pomôže?

Zodpovedané
5. nov 2019

Dobrý deň,

už mesiac sa trápim s bolesťami pri dojčení. Bradavky ma neskutočne štípu a pália. Celý dvorec sa mi olupuje a mám na ňom červené fľaky. Bradavka mi stále praská.

Skúšala som Gencianku, náplasti Multi mam, Citrovital. Vôbec žiadne zlepšenie. Bola som u gynekológa a dal mi masť na mykózu. Ani tá mi nepomohla.

Každé dojčenie je pre mňa trápenie. Dieťa by som chcela dojčiť do samoodstavenia.

Čo by som mohla ešte skúsiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

naozaj to vyzerá na kvasinky, asi veľmi ťažké štádium.

Ak nepomohli Vami spomínané kroky, skúste kožného lekára.

Ja na kvasinky odporúčam Canesten - slabú vrstvu niekoľkokrát denne. Samozrejme vetrať a v strave sa vyhnúť cukrom.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová