Spôsobí jednodňové odlúčenie od dojčeného bábätka problémy pri dojčení?

Zodpovedané
12. feb 2024

Dobrý deň,

pred dvoma mesiacmi sa nám narodila druhá dcérka. Zatiaľ je plne dojčená a veľmi rada by som dojčila čo najdlhšie. Moju 4-ročnú dcérku čaká výber nosnej mandle. Bude to jednodňová záležitosť, ak pôjde všetko hladko. Rada by som však bola s ňou. Zároveň potrebujem byť aj s druhou dcérkou, nakoľko ani ju nechcem stresovať odlúčením a tiež kvôli dojčeniu.

Je aj možnosť, aby bol so staršou dcérkou pri zákroku manžel. Viem, že to pre ňu bude veľmi stresujúce a ona si želá, aby som tam bola s ňou. Než sa však plne rozhodnem, rada by som si prečítala Váš pohľad a názor.

Čo si myslíte o odlúčení od bábätka?

Nechcem ju tiež stresovať odlúčením a k tomu by bola teda celý deň kŕmená UM z fľaše.

Mohlo by to spôsobiť problémy s dojčením?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto je ťažká voľba a len vy vo finále môžete rozhodnúť. Nepochybujem, že správne. Ak vy budete s rozhodnutím spokojná, tým lepšie všetko dopadne.

Jednodňový alternatívny dokrm by dojčenie ohroziť nemal. Môže sa však stať, že bábo napr. nebude vedieť z fľaše piť. Odporúčam dokrm cievkou po prste. Nie je ťažký, je rýchly a oteckovia to obvykle bez problémov zvládnu. Viď www. mamila.sk

Je možná alternatíva byť s dcérou a bábo by na dojčenie otecko priviezol a na chvíľu by ste sa vystriedali?

Skúste prebrať možné varianty a veľmi držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová