6,5 mesačný syn má horúčku pri prerezávaní zúbkov. Mám s ním ísť na vyšetrenie?

Zodpovedané
28. jún 2021

Dobrý deň,

6,5 mesačný syn má od piatka horúčky od 38 do 38,7°C. Je veľmi plačlivý, spavý, stále potrebuje kusať. Zatiaľ má prerezané 2 spodné zúbky. Všetci mi hovoria, že je to to zúbkov a nemám sa báť. Zrážame teplotu Paralenom. Kesne väčšinou na 37,3°C a cca po 6 hodinách zase vyskočí do horúčky. Hľadám iné príznaky - je celý horúci okrem končatín. Horúca hlava, chrbát, bruško. Nemá soplík a ani kašeľ. V utorok mu brali krv a mal v poriadku výsledky.

Mám ho vziať na vyšetrenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, pri horúčkach každých 6 hodín nad 38,5 °C už 3 dni.

Nech ho pani doktorka pozrie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas