6 mesačné bábätko nekaká aj 5 dní. Ako mu môžem pomôcť?

Zodpovedané
11. mar 2021

Dobrý deň,

syn má 6 mesiacov a od 5. mesiaca je prikrmovaný. Je dojčený, na obed má zeleninový príkrm, občas zeleninovo-mäsový. Občas počas dňa mu dám výživu alebo ovocie. Pomedzi to má materské mlieko.

Počas dňa mu tekutiny a aj príkrmy robievam redšie. V poslednej dobe mi však začal málo kakať, nekaká aj 4 - 5 dní. Vyzerá však spokojne, neplače, nepučí sa.

Keď sa mu snažím napríklad na tretí deň dopomôcť rúrkou, žiadna stolica nevyjde. Skúsim to potom o deň neskôr a vyprázdni sa.

Mala by som to začať riešiť?

Čo by mu mohlo pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

po zavedení príkrmov sa to stáva. Vôbec nedávajte mrkvu, ryžu, banán. Voľte radšej cuketu, tekvicu, uhorku.

Už mu treba tekutiny aj ponúkať - pri príkrme na zapíjanie, aj po zobudení napríklad aj pri hre atď. Nech si spraví návyk aj na pitie vodičky (kojené dieťa byť z učiaceho pohárika, alebo aj z detského pohára, to už je na Vašich preferenciách a čo bude synček akceptovať)

Rúrou nedopomáhajte, keď je v poriadku nepučí sa, nebolí ho bruško.

Nasaďte probiotiká Probiofix imun baby - jedno balenie celé využívať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas