Môže byť 5 mesačné bábätko po príkrme stále hladné?

Zodpovedané
4. jan 2022

Dobrý deň,

syn má 5 mesiacov a je na UM. Už mesiac mu dávam na obed príkrmy, ktoré sú väčšinou mäsovo-zeleninové. Zo začiatku som mu dala máličko príkrmu a potom dokŕmila mliekom.

Teraz už papá celú misku, tak cca 150 -160 ml príkrmu. Po 2 hodinách sa každý deň zobudí a veľmi plače. Mlieko mu dám až po 3 hodinách od jedenia.

Môže byť dieťa hladné?

Mám synovi dávať ešte aj po takej dávke mlieko?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, hladný byť môže. V tomto období veľmi rastie, vyvýja sa. Zaraďte už aj desiaty či olovrant vo forme ovocia alebo kaše.

Po príkrme môže vypiť aj mlieko. Dala by som odstup aspoň hodinu, aby chápal, že ide o obed ako hlavné jedlo.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička