Predkožka u 8 ročného

14. sep 2021

Maminky, mam navstivit so synom urologa? Ide totiz o to, ze este nema celu predkozku stiahnutu. Ma ju pekne volnu, da sa mu stiahnut, zalud sa mu da vytiahnut ale este po celom obvode akoby drzala, ze by to malo ist este o kusok dalej. Zacal si to pravidelne po sprche pretahovat za pomoci masticky zo slezu z Justu. Mate s tym niektora skusenost? Dakujem

zitaje
14. sep 2021

Skoro presne tak ako v príspevku 🙂 . Mastička zaberá pomaly, ale robí zázraky

hariet
14. sep 2021

Podla mna si popisala normalny priebeh, chlapcom sa to postupne ako rastu a vplyvom hormonov oddeli samo, uplne sa to moze oddelit az v puberte. K urologovi by som nesla a vyhla sa nasilnym zakrokom.

autor
14. sep 2021

@hariet ved to neviem, ze ci je to v tomto veku ok, ze to nema este cele stiahnute. Lebo dr.mi do dvoch rokov hovorila, ze s predkozkou nemam nic robit a na dvojrocnej prehliadke mi povedala, ze NADALEJ predkozku stahovat. Od vtedy mu to nevidela/nekontrolovala

autor
14. sep 2021

@zitaje no ved to, chcela by som zazraky na pockanie a nemozne do troch dni

maminkadeticiek
14. sep 2021

Urcite by som sa objednala k urologovi.V tomto veku to mal mat chlapec davno vyriesene.Ked tak Vam predpise nizkohormonalnu mast na 10 dni uzivania a budete mat pokoj.Perfektne zabera,vacsinou naozaj za par dni.

autor
14. sep 2021

@maminkadeticiek ked kazdy hovori inak, ze je na to cas, ako vyssie v prispevku, ze uz to mal davno mat....to je ako so stahovanim predkozky, kazdy lekar povie inak, stahovat-nestahovat od narodenia.

zitaje
14. sep 2021

Ja by som dala šancu tomu slezovému krému. Urológa by som riešila ako poslednú voľbu.

slovakboy
14. sep 2021

Ak nie je kozka prilepená akoby zrastená so žaluďom tak to nechaj tak. A aj keď je zrastená ale len na malom kúsku aj tak to nechaj tak. Lekári by najradšej hneď rezali. Alebo príde a urobí mu to nasilu aj take som už počul. Mne sa doteraz predkožka nestiahne pri plnom stoporeni úplne a vôbec mi to nikdy nevadilo naopak je to citlivejšie pri sexe. A v klude alebo v polotvrdom stave to prejde takze hygienu viem si robiť. V puberte som to vytrénoval hraním sa tak musím popravde povedať. Dovtedy som to nepretiahol ani v klude alebo som sa o to nepokúšal. Ale mám kamaráta ktorý sa ženil po 40 tke a mal predložku hodné prirastenu k žaľuďu. Šiel na operáciu a v pohode, už ma aj deti. Lokálna anestéza a no problem.

nevenka
15. sep 2021

Nam hned pri prvom synovi doktorka hovorila, ze skusat od narodenia pomaly, ale nie ze stahovat, ale proste s tym pri kupeli hybat ako ide, jemne. Jemu to muz pri kupani ako parmesacnemu uplne stiahol, az sa zlakol, nebol to plan a odvtedy super. Teraz mame druheho chlapca a mal ledva dierku na cikanie, uplne uzke, prirastene. Sama som mu dala kusok kortikoidnej masti, aby sa mu spravila aspon vacsia dierka na cikanie, lebo pri cilani tlacil a mal taky uzky prudik. Doktorka neriesila, ze v pohode. Teraz to ma aspon na to cikanie dierocku, ma 9 mesiacov. Bratovi to v tomto veku slo o dost lepsie. Teraz skusame slezovy krem, co som vyrobila, Mucogyne na striedacku, ale znova sa mu to zrasta. Tak uvidime, co nam povie dr., ideme na porasnu o chvilu.
Podla mna, u Vas to uz je iba kusok. Ked nema problem, ze by to bolo velmi prirastene, tak asi to casom povoli "samo", nesilila by som to. Ale tak dr. to mala skontrolovat, nasa pozerala aj na 3 a 5 rocnej prehliadke.

autor
15. sep 2021

@slovakboy moj otec sa smeje, ze mu to frajerka spravi 😆

simsalabim
15. sep 2021

Mojmu tiez nesla stiahnut asi vo veku 6-7 rokov predkozka a mal tam trosku aj zapal, a po prelieceni nas poslala lekarka na urologiu, lebo mu to neslo uplne stiahnut. Urolog chcel nasilu stiahnut, aj sa vyhrazal obriezkou... no manzel, ktory bol s nim, mu povedal, ze malym chlapcom sa nema preco dat uplne stiahnut predkozka a ze on si z detstva pamata, ze sa mu to v puberte uvolnilo same. Urolog sa velmi hneval, do papierov napisal, ze zakonny zastupca nespolupracuje... No a po rokoch, asi na 12 rocnej prehliadke, lekarka skontrolovala aj prekdozku a bola uz uplne volna. Takze ja si myslim, ze to u vacsiny chlapcov naozaj iba chce cas.

miskamicha
15. sep 2021

Slezovy krem objedbaj z netu... pravidelne natierat a syn musi uz aj sam skusat....ak nepojde ani po tomto tak potom urologovi..podla toho tvojho opusu bude stacit adheziolyza

katym77
15. sep 2021

My sme sa s tým tiež natrápili v 9 rokoch, aj mast sme mali aj mu to uvoľňoval a sa to uvolnilo na poslednej prehliadke to už išlo bez problémov aj s úsmevom na tvári

surikatkatt
13. jan 2023

@maminkadeticiek Prosím Vás, ako sa volá táto nízkohormonálna mastička?

leniiik27
1. mar 2023

@surikatkatt Dobry den aj ste dostala odpoved na tu masticku nizkohormonalnu? Alebo viete nazov? Dakujem predom za odpoved 🙂

surikatkatt
2. mar 2023

@leniiik27 Dobrý večer. Nie, zatiaľ mi neprišla odpoveď s názvom mastičky.