Ako liečiť fľaky na dlaniach?

Zodpovedané
19. jan 2020

Dobrý deň,

mojej dcérke sa zo dňa na deň vyhodili na dlaniach červené miene vystúpené fľaky rôznych veľkosti. Dostala kostým. Rukavice z neho mala 2-3x na sebe a zapáchali "lacnotou". Tak som jej zakázala si ich obliekať.

Teplotu nemá a ani fľaky na iných častiach tela. Dlane jej potieram Fenistilom, dávam kúpeľ ručičiek v repíku a harmančeku. Fľaky sú za 3 dni bez zmeny.

Stravu a prášok som dlho nemenila. Dcérka sa začína sťažovať, že ju ruky svrbia. Keď si ich stlačí, tak ju bolia.

Mohlo jej to vážne ublížiť?

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nasaďte ešte perorálne antihistaminiká - Zodac alebo Aerius.

Vážne poškodenie nepredpokladám, avšak pokožka evidentne zareagovala kontaktnou dermatitídou, ktorú liečite správne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas