Ako naučiť trojročnú dcérku skladať vety?

Zodpovedané
4. feb 2020

Dobrý deň,,

naša trojročná dcérka nechce rozpráva, teda neskladá vety. Povie len potrebný základ. Napríklad - mama, tata, baba, meno sestričky a brata, papám, havo, pijem, kakám, džús, zase, ja, ty, von...

Keď jej povieme, že nech povie svoje meno, tak ani neťukne. Povie - ja som ja. Ale meno nepovie. Keď ukazujeme fotky, tak pekne popíše mama, tato, ja. Ukáže aj časti tela na sebe, no nepomenuje ich. Písmenká krásne opakuje, len už slovko nezopakuje. Čítame si, učíme ju a plne sa jej venujeme.

Každý hovorí, že tomu treba dať čas a ona sa rozrozpráva. Jej sestra už ako ročná vedela celkom pekne rozprávať.

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

naozaj to asi bude iba otázka času, resp. zaradenia do kolektívu.

Ale pokojne v 3 rokoch je ideálny čas na logopedickú intervenciu.

Takže návštevu logopedičky nemusíte odkladať do vyššieho veku, v tomto veku sa už odporúča pri problémoch s rečou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas