Ako ošetriť šúpajúcu sa kožu z prstov?

Zodpovedané
18. máj 2022

Dobrý deň,

už dlhšie si všímam, že synovi zlieza z prstov na rukách a aj na nohách koža. Deje sa to hlavne na bruškách, ale aj z opačnej strany prstu na rovnakom mieste len zvrchu. Nikde inde sa to nedeje.

Prikladám aj fotografie. Nešlo mi to lepšie odfotiť, ale celé to ružové má ošúpanú kožu. Hlavne na palci je to veľmi vidieť.
Nemám pocit, že by mal suchú pokožku. Aj mu to natieram, ale nepomáha to.

Čím to môže byť spôsobené a čo by som mu na to mala dávať?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúsila by som kyselinu mliečnu na predpis. Ak by nepomohlo, tak konzultácia kožnej lekárky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas