Šúpanie kože na prstoch dvojročného syna

nikiki29
1. jan 2021

Ahojte. Synovi (2r.) sa dosť šúpe koža na prstoch, hlavne na rukách a trochu na nohách. Toto na foto má ešte celkom dobre, niekedy vidím celé bruško ako mu zlieza. Vyzerá to kadejako 😨 veľmi som to neriešila, nevyzerá, že by ho to bolelo, ale svokra sa už dlhšie vypytuje, či mu niečo nechýba (vitamíny a pod.). Čo myslíte?

staskast
1. jan 2021

@nikiki29 manžel to máva občas. Nie takto veľmi ale vravel, že to ma od detstva a berie vtedy béčko.

nikiki29
autor
1. jan 2021

@staskast ďakujem, béčko môžem skúsiť... a neprišli ste na to z čoho sa mu to stáva? 🤔

marinecka95
1. jan 2021

Ja som sa tejto “pliagy” nemohla zbaviť celé detstvo. Od ľudových liečiteľov po mastičky, vitamíny mi nepomohlo nič ... až na jednu radu starej babičky z dediny - zemiaková múka zarobiť s troškou vody a natiahnuť na to bavlnené rukavice. Ja som tak aj spávala. Výrazne sa mi to zhoršilo vždy pri prechode ročného obdobia. Teraz si musím zaklopať klop klop, že mi to už úplne vymyzlo a túto “kúru” používam už len ako skrášľovaciu procedúru pre moje ruky 🙂 Za skúšku nič nedáte, zemiaková múka nie je až taká drahá 🙂)

bubo551
1. jan 2021

@nikiki29 môjmu synovi sa tak šúpali po šarlachu

sorciera24
2. jan 2021

@nikiki29 pozor, tiez som skuslaa kadeco pri synovi, ale dala som mu u lekarky spravit vytery, lebo som citala, ze to sposobuju bakterie streptokoka (neliecene su nebzpecne)....a fakt, vyslo mu to z hrdla...preliecenie ATB a prestal sa supat....takze nezanedbat a radsej ist na vyter

staskast
2. jan 2021

@nikiki29 no že tiež sa mu to dialo pri prechode obdobi. Teda aj teraz ale píšem, nemal to až takto. Ale používa vtedy len vitamín B

marabeska
2. jan 2021

Mavala som to kedysi na prstoch na nohach, vzdy mi zabral Myco-decidin. Vodicka z lekarne.

derdia
2. jan 2021

Ahoj podľa mňa treba ísť ku kožnej lekárke.... Určite aspoň posli foto a ona ti odpise a napíše recept... Môže to byť aj pleseň, aj mykoza... To určiť enie je v poriadku.
Ps. Dcera v škôlke mala niečo podobné ale jej sa tvorili také cestičky pod kožou... A šla som ku kožnej ale také staruckej, a ta hneď vedela ze to je z piesku parazity a dala dobrú masť a bolo to hneď behom týždňa vyliečenie.
Určite to rieš cez Dr.

nikiki29
autor
2. jan 2021

@sorciera24 @derdia no v tomto covid období to bude ťažké 🙄 pošlem foto pediatričke, ku kožnej by sme potrebovali asi odporučenie...
Už to 1x mal. Tak pol roka dozadu, možno viac. Vtedy sa mu, ale nešúpala koža tak výrazne 😞

staskast
2. jan 2021

@nikiki29 ku kožnej netreba výmenný lístok nikdy 🙂

nikiki29
autor
2. jan 2021

@staskast áno, to som počula, ale ja som potrebovala kožnú pre seba asi 2x v priebehu roka a obe lekárky pýtali výmenný lístok 😑

derdia
2. jan 2021

@nikiki29 úplne ľahko sa to dá, zavolaj kožnej a výmenné lístky na teraz netreba, cez covid obdobie. Som sestra. Viem, že sa dá vyšetriť aj akútne. A toto treba riešiť akútne. Hneď v pondelok!

derdia
2. jan 2021

Môže ta vyšetriť cez mail, foto pošleš. A keď tak tak výmenný pošleš poštou, ak by bola taka strašne zakrytá, že ho potrebuje.

nikiki29
autor
2. jan 2021

@derdia určite budem volať a uvidím... je zarytá, mňa neošetrila ani s akútnym problémom kým som nedoniesla výmenný 😁 ale zohnať inú lekárku je umenie.

luciannka83
4. jan 2021

Je to plesen. Skuste fungicidin mast

juliaceresna
22. aug 2021

@nikiki29 mozem sa opytat, ci na nieco doktorka.prisla? Mojmu 2roc. synovy sa vcera takto zacala tiez supat koza na rukach na tych prstoch, mozno menej vyrazne, ale pred tyzdnom mal aj 2 dni horucky, tak neviem, ci to ma s tym suvis. Ja idem tiez zajtra volat doktorke pre istotu

dadkkkka
23. apr 2022

@juliaceresna zistili vam nieco? Myslite ze to moze byt po streptokokovej infekcii?

juliaceresna
24. apr 2022

@dadkkkka nie, nejako mu to do tyzdna preslo. On nemal potom teploty. Nic na to nebral. A ani u doktorky sme neboli potom

beatrixxx9
27. jún 2022

Vl5f46i07uiuuíkkjuuuuiu

mamina87
17. mar 2023

@luciannka83 pekný večer Vám pomohol krém?

andela1
31. dec 2023

Viete mi niekto k tomu bližšie napísať poradiť najprv začali prsty a teraz už aj dlane

nitka1157
7. jan 2024

@andela1 prosim ta este to mas? Co pouzivas? Bola si u dr?

andela1
11. feb 2024

@nitka1157
@nitka1157 ahoj boli sme tvrdili že sarlach a dali nám krém keralan trvalo to cca 2-3 týždne kým ho to prešlo a už je všetko ok začali mu aj chodidlá po tých rukách ale to sme nenatierali to za 2-3 dni prešlo