Ako pomôcť 9 mesačnému dieťaťu, ktoré plače pri stolici?

Zodpovedané
16. feb 2022

Dobrý deň,

moje 9 mesačné dieťa už týždne plače pri kakaní. Celý deň tlačí a nič. Ide to ľahšie večer po kúpeli. To vždy zaplače a potom je dobre. Nie je tvrdé, ale je tmavo - žlté.

Papá stále to isté od 6. mesiaca. Vajíčka, ovocie, bataty, zelenina (mrkva nie), mäso. Obyčajný zemiak veľmi málo. Vločky som mu začala robiť pred mesiacom s jablkom. Vločky predtým zalejem vodou. Probiotiká má.

Doktorka mi povedala, že mu mám dať vlákninu. Len mi zabudla povedať, že pri vláknine treba veľa piť. Moje dieťa vôbec vodu nepije. Iba granulové a obyčajné čaje maximálne 200 ml denne.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

dávate do príkrmov olej? Dve lyžice denne. Príjem tekutín má dostatočný k svojmu veku. Skúsila by som vyradiť banány, bataty. Namiesto toho jablká, cuketa, tekvica, uhorka - "vodovejšie" alternatívy.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas