Ako riešiť problémy so spánkom 12 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
2. júl 2021

Dobrý deň,

syn sa mi počas denného spánku pravidelne budí po 30 minútach s veľkým neutíšiteľným plačom. Opakuje sa to každý deň. Niečo podobné mal už od malička, no nevenovala som tomu pozornosť.

Teraz má 12 mesiacov a zavedený jeden spánok. Po 30 minútach sa zobudí s veľkým plačom, následne ho douspíme v hojdačke a spí aj 2 hodiny.

O aký problém môže ísť?

Pediater nám neporadil. Tvrdil, že ide o zlé sny.

Môže mať dieťa niekoľko mesiacov každý deň zlé sny?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že ide o nejaký problém čo sa týka zdravotného. Rozumiem, že Vás to trápi. Či ide o sny sa dá iba hádať.

Skúsila by som ležať pri ňom a keď sa prebúdza po tých 30 minútach pomôcť mu preklenúť toto obdobie hladkaním, nosením a následne ho uložiť.

Možno sa po pár dňoch upokojí, bude vedieť, že má oporu v maminke a nebude sa s plačom budiť. Ale sú deti, ktoré sa takto budia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas