Zhoršený denný spánok 9 mesačného syna

jaja23
12. apr 2019

Ahojte, prosím radu. Malý ma 9 mesiacov a začal cez deň zle spat.Ked zaspí, tak na 15 minút, uspavam ho v nosiči. Spi tak 3x za deň. Dakedy spal aspoň pol hodinku, teraz 15-20 minút. Neviem, či mu mam jeden spánok zrušiť aby mal len 2 spanky denne. Od kedy ste začali dávať babo spinkať len 2x za deň? Ďakujem.

maminecka266
12. apr 2019

@jaja23 v prvom rade to nie je ohranicene vekom, kazde dieta je ine, ked vidis ze zle spi, tak mu daj o jeden spanok menej....

darinagod
12. apr 2019

presne tak, ono nie je ziadna tabulka na to, aby sme vedeli ako stare dieta ma kolko spat. sama musis vidiet, ci mu taky spanok staci a dalsia vec, ono sa to aj tak casom zmeni

diewcatqoo
12. apr 2019

@jaja23 ahoj, sama musis poznat svoje dieta ako je na tom so spankom. Ale podla mna ak by si mu zaviedla 2 spanky, spal by mozno dlhsie. Moj syn niekedy po pol roku presiel na 2 spanky a po roku na jeden. Spravil si to tak nejako plynule, sam podla seba. Ale ten moj asi nie je dobra vzorka, pretoze on nikdy nespal dlhsie ako pol hodku pocas dna.. ani ked bol babatko 🙂

bobula46
12. apr 2019

Ono záleží aj od toho kedy ráno vstáva, kedy ide večer spať. Môžem ti povedať ako to mám aj ale je to úplne individuálne. Malý ráno vstáva o ôsmej, okolo pol jedenástej ide spať a spí do pol jednej. Potom ide spať okolo pol štvrtej a spí do piatej. Lenže mne spí malý buď v kočíku alebo postieľke, výnimočne v nosiči lebo tam nemá taký kvalitný spánok, on sa potrebuje pretáčať a preto sa mi v ňom budí. Keď sa zobudí v kočíku po pár minútach, tak uspávam nanovo. Viem že jemu polhodina nestačí

jaja23
autor
12. apr 2019

@bobula46 môj ale v nosiči len zaspí, potom ho preložím do postieľky. Od mala spáva len pol hodinu cez deň, v kočíku niekedy hodinku a pol, niekedy dve. Spával 3x po pol hodinovom spánku a stačilo mu to, teraz je ale unavený, keď sa tak rýchlo zobudí. Vstáva ráno okolo šiestej, siedmej, spinka potom okolo deviatej, desiatej, potom okolo dvanástej, jednej a potom o štvrtej piatej. Spať ide o pol ôsmej večer. Neviem co ho ruší zo spánku v poslednom čase. Ale tých 15 minút mu nestačí. Skúsim tie 2 spanky cez deň. Len aby neboli zase polhodinove. Ďakujem.

mimka11111
12. apr 2019

@jaja23 ahoj,tiež si myslím,že by si mala zrušiť jeden spánok...a od cca 15 mesiacov sme už len na jednom dennom spanku

miruslb
12. apr 2019

Naša bude mať 21.4. 11 mesiacov a začala mi spávať už iba 1x. Ale za to, 1.5-2.5 hod. Dva spánky mala cca od 4 mesiacov

tapala
12. apr 2019

ono sa to bude menit kazdu chvilku. su deti, ktorym proste ten jeden max 2 spanky za den stacia ine spia aj 4 x denne. ono pokial nie je vodno, ze by dieta nejak stradalo, tak sa podla mna nic zleho nedeje

jaja23
autor
12. apr 2019

Ďakujem, skúsime to zredukovať teda