Ako sa dá riešiť prilepená predkožka u 8 ročného syna?

Zodpovedané
2. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom predkožky môjho 8 ročného syna.

Dá sa prilepená predkožka cca 0,5 cm u syna riešiť ešte inak ako operačne?

Jemu to totiž vždy pekne išlo. Keď mal asi 6 - 7 rokov, tak už nechcel, aby som mu to robila ja. Potom sa začal sám sprchovať a už mu to nejde. Všetko pekne stiahne a chýba mu cca 0.5 cm kože do úplného stiahnutia.

Aké máme možnosti?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

8 roční chlapci sa už bežne starajú o svoj genitál. Takže chápem, že je to chúlostivé.

Určite je možnosť, že sa dá riešiť inak ako operačne, ale bude potrebná spolupráca syna.

Porozprávajte sa, nech sa synček aspoň na 10 minút okúpe vo vani a potom skúste predkožku jemne ale zároveň ťahom stiahnuť vy.

Ďalšou možnosťou je predpis kortikoidného krému obvodným lekárom.

Ak však nezaberú tieto alternatívy, tak je nutné vyšetrenie urológom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas