9 ročný syn si nepreťahuje predkožku a má ju prilepenú. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
19. apr 2021

Dobrý deň,

9 ročný syn si nesťahuje predkožku, ani pri močení si nevytiahne a následkom toho ju má prilepenú. Čo ma šokovalo pri poslednom rozprávaní. že prečo, tak mi odpovedal, že je to odporné a bojí sa že mu to odpadne.

Od útleho detstva bojujeme s predkožkou. Nebolo mu to sťahované nasilu a ani k urológovi sme s tým nešli.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň ,

ak má vyslovene odpor a nedá sa pracovať s tým (nižšie napísané) vysvetľovaním a nie sú prítomné zápaly, problémy s močením, tak nateraz by som to už sťahovaním lekárom asi neriešila a nechala to na prírodu (prostredníctvom hormónov v puberte by mala byť ľahšie stiahnuteľná).

Avšak v rámci hygieny je veľmi dôležité, aby sa predkožka sťahovala a odstraňovala sa smegma. Treba to synovi citlivo vysvetliť, že na tom nie je nič nechutné, robí to aj otec, dedo, učiteľ (obľúbený youtuber atď).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas