Ako sa hrať s 15 mesačným dieťatkom?

Zodpovedané
20. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom hrania sa s 15 mesačným dieťaťom.

Existuje niečo, kde by som zohnala fakty o tom, že ako sa hrať s 15 mesačným dieťatkom?

Aké konkrétne pastelky odporúčate?

Moc sa mu do toho však nechce.

Ako dlho trvá obdobie, kedy treba dieťatko pri jedle zabávať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

všetko je veľmi individuálne. Nemusí sa mu chcieť kresliť, odporúčanie na pastelky vôbec nemám. Akékoľvek z obchodu, je ich strašne veľa.

Môžete ho zapájať do bežných aktivít. Napr. dať mu viečka, vystrihnúť v krabici otvor nech ich do krabice hádže. Dať mu fľašu so štupľom, nech si otvára. Dať mu varešku a plastový kelínok, nech si mieša. Vysypať mu múku, nech si do nej kreslí prštekom. Čokoľvek. Je toho naozaj strašne veľa, čo deti v tomto veku baví.

Pri jedle treba dieťa zabávať tiež veľmi individuálne. Niektoré netreba od začiatku, niektoré treba aj do 3 rokov.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas