Ako sa zbaviť zavinovačky u štvormesačnej dcérky?

Zodpovedané
10. jún 2022

Dobrý deň,

moja dcéra má 4 mesiace aj týždeň a stále ju neviem odučiť od zavinovačky na spanie. Keď je bez nej, často sa budí a keď ju uspávam na rukách, tak bez zavinovačky plače, mrví sa. Taktiež keď sa prebudí zo spánku a potrebujem ju ešte uspať, tak ju musím mať v zavinovačke, lebo inak by už nezaspala.

Ako sa zbaviť zavinovačky?

Ako ju uspať inak ako na rukách?

Je plne dojčená, ale prsník ju neuspí a ani nezaspáva na prsníku.

Ďakujem

Dobrý deň,

teoreticky práve tak, že spravíte inú asociáciu - mať ju pri sebe, hladkať, dojčiť, spievať, šškať....Môžete vyskúšať uspať v kočíku, potom preložiť, alebo v nosiči.

Prakticky som presne s týmto bojovala u synčeka a neúspešne, od uspávania v zavinovačke sme ustúpili veľmi neskoro. Uspávala som ho v nej chodením na rukách, položila do postieľky a potom rozviazala - spal položený na nej.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas