Spanie v zavinovačke

barbi29
27. jan 2024

Ahojte, mám 2,5 mesačne bábätko. Balím ho do klasickej šnurovacej zavinovačky, ale pred tým mu rúčky zabalím ešte do látkovej plienky, keďže si rúčky vie vytiahnuť. Problém je ale ten, že bez zavinovačky nevie zaspať, ale keď je v nej, tak kým zaspí, tak ma tendenciu sa stále pučiť a snaží sa tie rúčky vytiahnuť von. Samozrejme sa mu to nedarí, tak sa zvykne rozplakat. Potom zaspí, lenže či už počas dňa, ale aj počas noci sa ich snaží dostať von keď sa kus prebudí. Veľakrát ho to zobudí až plače a musim ho zas uspavať na rukách. Neviem čo robím zle alebo čo mám zmeniť aby sa nebudil. Najradšej by som mu tú zavinovačku zrušila, lenže nehrozí, že by zaspal aj keď je veľmi unavený. Ma niekto podobný problém, alebo čo si o tom myslite?

angeli121212
27. jan 2024

@barbi29 prečo mu nenecháš ruky na voľno? Viem že sa nimi zvykli bábätká budiť ale napr. náš nemal rád takéto obmedzovanie čiže prakticky hneď ako sme prišli z pôrodnice mal ruky voľné

doriiis
27. jan 2024

Zrušiť zavinovačku a vydržať.Zaviest pevny režim večer a naučí sa spat.U nás letela tá vec do kúta ihneď po príchode domov z pôrodnice.Deti spali celú noc

anavixy
27. jan 2024

Cim skor sa zbav zavinovacky, nie je to potrebne ani moc bezpecne. Zavinut mozes aj do velkej muselinovej plienky, ktoru budes postupne povolovat, aby si dieta zvykalo na volnost. Druha moznost je swaddler, co tiez neviem ci by sa mu pacilo, ked chce mat ruky skor na volno. No a dalsia a za mna logicka moznost je proste mu tie ruky nechat vonku, zavinovacku moze mat len ako “perinuku” okolo tela, nemusi v nej mat schovane ruky. Alebo preco mu tie ruky este naschval balis do plienky, ked vidis, ze ich chce mat vonku? Moro reflex odoznie okolo 4. mesiaca a zavinovacky toto niekedy mozu spomalit.

angeli121212
27. jan 2024

@anavixy my sme takto fungovali u malého ruku vonku zavinovačka len na jednu šnúrku čiže žiadne pevné zavinutie ozaj len symbolicky a aj to sme okolo troch mesiacov zrušili keď sám dal na javo že už mu nie je komfortne. Treba trochu počúvať aj na to čo sa snaží dať najavo dieťa

natall113
27. jan 2024

Od začiatku mala dcéra ruky voľné a len malá zavinovačku previazanu okolo tela, prečo ich ešte naschvál viažeš keď vidíš že ich chce mať vonku

barbi29
autor
27. jan 2024

@anavixy spal v zavinovačke celkom dobre, ale ochorel a odvtedy to začal robiť. Zrejme mu to už vadi, neviem z akého dôvodu. Skúšala som aj ruky von, ale to keď aj zaspí tak sa ochvilu zobudí so šúchanim ručičiek o tvár.

ren6
27. jan 2024

Neexistuje univerzálna rada. Naša neznášala byť ani len zakrytá, zviazaná už vôbec. Každé dieťa to má inak. Nespávala, lebo strašne hádzala rukami a aj nohami. Tlak okolia nútil do zavinovačky, ale v tom chytala záchvaty zlosti a aj tak si ruky vyslobodila. Nechala som po veľmi krátkej dobe na voľno, lebo to by sa trápila. Či to budenie odoznelo? Vyššie sa píše že v 4 mesiacoch... no tak u nás až v 2 rokoch prestala hádzať rukami, lebo, opakujem, že každé dieťa je iné. Tak robte tak ako cítite a aby bolo dobre dieťaťu. Len niekedy nie je asi východisko z tohto a chce to len čas.