Ako zmierniť štiepenie - lámanie nechtov u trojročného syna?

Zodpovedané
28. sep 2022

Dobrý deň,

pred pár dňami som si všimla, že trojročnému synovi sa skoro na všetkých nechtových lôžkach ako keby šúpali nechty od spodu. Asi to bude nedostatok nejakého vitamínu.

Pred rokom nastúpil do jasiel a odvtedy býva naozaj často chorý. Už sme vyskúšali všetky vitamínové doplnky a aj železo.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemal chorobu ruky-nohy-ústa? Nedostatok vitamínov u takýchto malých detí je veľmi ojedinelý. Ak má pestrú stravu, tak priam vylúčený (ovocie, mäsko, zelenina).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas