Mykóza nechtov

3. nov 2023

Dievky tie z vas kt ste sa liecili na mykozu nechtov ako vam odobrali vzorku? Moja lekarka mi predpisovala iba kremy kt nezaberali, tak som isla do sukromneho centra, zaplatila som takmer 100e za vysetrenie a odbery kt neviem ci boli urobene ok. Zoskrabali mi nechtove lozko zvrchu a odstrihli kusicok nechtov a to bolo vsetko. Pritom ledva tam mala sesteicka nejake vzorky...som jej vravela ze nech mi aj spod nechta vezme, ze tam sa mi to drobi ale ze to staci...

viestta
3. nov 2023

Opilovali mi kusok nechta do nadoby na vzorky. Posiela sa to na kultivaciu, ak tam nieco je na zivnej pode to vyrastie

tundra
3. nov 2023

Vyskusaj cesnak -platik prelepit leukoplastom.Samozrejme octovy kupel na zmäknutie,oplachnut,cesnak na necht.Aspon tyzden potom pauza a zase...Ja som sa jej tak zbavil.😉

taktotedanie
3. nov 2023

Ano tak sa to robi

autor
3. nov 2023

@taktotedanie takze myslis ze mi to urobili dobre? Lebo sa obavam ze malo bolo toho v tej skumavke

mariynka
3. nov 2023

Tea tree silicu kvapkat.mne to zabralo

mariynka
3. nov 2023

A oreganovy olej tiez

atika11
4. nov 2023

Dcéra mala,od kožnej nič nezaberalo.Na nete som našla,že každý deň kúpeľ nôh v lavóri-teplá voda,čo najviac znesieš,jablčný ocot tak viac ho naliať.... a 3-4 lyžičky sódy bicarbóny,zamiešať,pol hodinu denne odmočiť a po dvoch týždňoch sa starý necht-mykotický začať rozpadať a postupne vyrastať nový.Snáď pomôže.

vakatko
4. nov 2023

Mykozu spôsobujú Kvasinky, pokiaľ ich budete krmiť Cukrom a múkou tak sa ich nezbavíte.

viestta
4. nov 2023

@vakatko toto je riadna kravina (vyvratena fiziologmi). Kazdy sacharid, aj skrob telo metabolizuje na jednoduchy cukor, ktory mu dodava energiu. V kazdom tele, okrem toho, ktore ma problem s tvorbou inzulinu je proces regulovany tak, aby si udrzalo fyziologicku hladinu cukru v krvi, takze ani bezsacharidova dieta nedosiahne znizenie tejto hladiny, pretoze telo si glukozu vyrobi z inych zdrojov, tak aby naplnilo svoje potreby

vakatko
4. nov 2023

@viestta
Ak si na bez sacharidovej diete, tak sa telo po 3 - 4 dňoch dostáva do Ketozy a berie si energiu s podkožných tukov. Tým sa kvasinky v tele zredukujú a nemnožia sa ako ked niekto je každý deň veľa cukru a sacharidov.

alenamihal
4. nov 2023

Ja som si nasadila oreganove kvapky na 6mes a klop klop zbavila som sa mykozy...a to som skusala vsetky kremy sveta...treba aj vnutro vyliecit...

vakatko
5. nov 2023

Oreganové kvapky, olej, je silné prírodné antibiotikum a nemalo by sa užívať dlhšie ako 2 týždne.
časté užívanie antibiotík je nebezpečné, telo a baktérie vytvoria rezistenciu a nezaberú ked ich budeš naozaj potrebovať.

misters
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
8. nov 2023

@misters ale aj mykozy mozu byt rezistentne voci liekom, antimykotikam

vakatko
9. nov 2023

@misters
čo tak vaginálna mykoza ?? nespôsobujú ju kvasinky ??

autor
10. nov 2023

Takze vysledky prisli negativne, vraj tam mykozu nemam ale napriek tomu mi ponukli laserove osetrenie...ked som sa spytala naco, na recepcii mi nevedeli povedat, ze oni to tak robia...ale nechaoem co mi ma laser odstranit ked tam mykozu nemam?