Prečo mám zhrubnuté nechty na rukách?

Zodpovedané
19. máj 2021

Dobrý deň,

pred tromi týždňami som prekonala chrípku. Horúčky som nemala, ale bola som zahlienená. Vykašliavala som dva týždne.

Všimla som si zhrubnutie nechtov. Nie všetkých. Vyzerá to ako keby som si tam vyliala sekundové lepidlo. Časť nechtov ide tým pádom netypicky dohora..

Po kúpeli som si vedela dať časť tkaniva spod nechtu preč úplne jednoducho a niektoré nechty vyzerajú, akoby sa mohli dať naspäť do poriadku. Začala som užívať aj Selzink.

Je to plesňové ochorenie, alebo mi chýba nejaký vitamín?

Odporúčate mi návštevu obvodného lekára, alebo mám ísť rovno kožnej?

Ďakujem

Dobrý deň,

s týmto problémom je najvhodnejšie ísť hneď k dermatológovi. Ten zhodnotí, že či ide o plesňové ochorenie a bude hľadať príčinu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková