Aký prípravok donúti 3,5 ročné dieťa, aby jedlo?

Zodpovedané
10. jún 2019

Dobrý deň,

mám 3,5 ročného syna, ktorý má problémy s jedením. Varím mu jeho obľúbené jedlá, ktoré občas nasilu aj zje. Váži 13,5 kg a má problém so zadržiavaním stolice. Užíva Duphalac a stolicu má raz za 3 - 4 dni. Už dvakrát sa mu stalo, že ho počas jedla naplo a zvracal.

Aký prípravok donúti 3,5 ročné dieťa, aby jedlo?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nepoznám taký prípravok. Synček na svoj vek má pomerne nízku hmotnosť, bolo by u neho vhodné gastroenterologické vyšetrenie.

Vyšetrením krvi by sa mohlo zistiť, či nie je anemický a nemá nedostatok železa, alebo vitamínu B12, pri ktorých môže byť nechutenstvo.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas