Čo na zapareniny?

Zodpovedané
24. okt 2021

Dobrý deň,

1,5 ročnej dcére sa spravila nepekná zaparenina. Nazvem to laicky - tam dole na oboch mesiačikoch. Keď sme aj mali zapareniny, tak nikdy nie na tomto mieste. Vždy boli na zadočku alebo inde. Bežne používame Bepanthen. Keď nezaberie ten, tak dám Imazol. Prvýkrát sa nám stalo, že máme zapareniny na tomto mieste a prvýkrát nám Imazol ani po 5 dňoch nezaberá.

Čo robiť?

Snažím sa ju dávať častejšie na nočník aj na holo, aby sme vetrali ale nezaberá ani to.

Je aj iná masť podobná Imazolu, ktorá by nám mohla pomôcť?

Druhý problém sa týka stolice.

Je v poriadku, keď má dcéra stolicu 2-3x denne?

Ďakujem

Dobrý deň,

takáto frekvencia stolice je v poriadku, ak klinicky nepôsobí ťažkosti (príliš tvrdá, bolesť pri kakaní, natrhnutie konečníka s krvou, bolesti bruška, vracanie).

Môžete vyskúšať Rybiu masť z lekárne. Ak nepomôže ani to a vetranie do 3 dní, tak je vhodná návšteva lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas