Ako liečiť zapareniny pod krkom, pazuchami a v záhyboch na lakti u 3-mesačnej dcérky?

Zodpovedané
13. aug 2022

Dobrý deň,

mám 3-mesačnú dcérku, ktorá má neustále zapareniny. Má ich len pod krkom, pazuchami a v záhyboch na lakti. Na zadočku zapareniny nikdy nemala. Ide však o to, že sa toho nevieme zbaviť.

Doktorka jej dala Imazol - nepomohol, Sudokrem nepomohol, repík - nepomáha. Už som mala pocit, že je to po repíku lepšie a ako keby jej to prasklo a začalo na niektorých miestach miestach mierne krvácať. Bola mi odporučená ešte rybia masť, Bepanthen a Phytiol.

Neprehrieva sa, obliekam ju ľahko, v dome máme chladno. Párkrát sa mi zobudila s takto prepotenou podložkou.

Je to normálne?

Je to v poriadku?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň

odporučila by som rovnaký postup ako Vaša doktorka. Pokiaľ nepomáha, treba to konzultovať s ňou.

Ak sa takto potí (nie je to typické), tak určite musí byť menej oblečená, alebo musí byť znížená teplota v izbe. Kontaktujete doktorku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas