Čo pomôže 11 mesačnému dieťaťu na dráždivý kašeľ?

Zodpovedané
12. apr 2019

Dobrý deň,

môj 11 mesačný syn už asi tri týždne pokašliava. Mal aj soplíky, ktoré boli najskôr číre. Nasadila som mu Bronchipret. Nepomohlo. Potom som mu začala dávať Fenistil a Solmucol. Žiadna výrazná zmena nenastala. Išli sme k lekárke a tá mu dala Pamycon. Stále má slabučké soplíky a aj dráždivý kašeľ. Do nosa mu dávam hypertonickú morskú vodu, Nasivin a znova už asi 3 deň Bronchipret. Polepšenie žiadne.

Čo by mu mohlo pomôcť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

skúste Solvolan 2x2,5ml a fúkajte nos morskou vodou, Nasivin maximálne do 7dní. Kúpte si Vincentku a inhalujte. Môžte kúpiť a pridať aj Cebion multi sirup na posilnenie imunity vitamínmi.

Pokiaľ synček nie je z kašľania vysilený treba tomu "dať čas", niekedy kašeľ odznieva až do mesiaca - mesiaca a pol.

Ak by kašľal viac ako 8 týždňov je potrebné vyšetrenie - RTG hrudníka, z krvi serológia Mycoplasma, Chlamydia a evidentne imunoalergologické vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas