Čo pomôže 2-ročnej dcérke na zapálené oči?

Zodpovedané
15. nov 2022

Dobrý deň,

moja 2-ročná dcérka má hnis v slzných kanálikoch a stále si šúcha očká. Pred 2 týždňami bola chorá, liečená len symptomaticky. Oči jej vytieram repíkovým čajom.

Čo jej ešte môžem na to dať?

Je potrebné informovať pediatra?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete skúšať kvapkať 3x denne 1 kvapku Ophtalmo Septonex a masírovať kanáliky.

Masáž slzného kanála sa robí nasledovne (môžete ju robiť napr počas kŕmenia dieťaťa):

  • umyte si ruky,
  • ostrihajte nechty,
  • položte ukazovák na vnútornú stranu očného kútika (ku koreňu nosa) - 5x zatlačte na kožu a prst dvihnite (pokožka okolo môže zblednúť z tlaku prsta),
  • pri masáži môže zo slzných bodov vytekať hnisavý sekrét (ale nemusí).

Ak nebude prechádzať za 3 - 5 dní, treba zrejme ATB kvapky na predpis lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas