Čo pomôže trojročnej dcérke na dusivý kašeľ?

Zodpovedané
25. aug 2021

Dobrý deň,

moja trojročná dcéra mala od piatku do pondelka zvýšenú teplotu do 37,8°C a nádchu. Ťažkosti ustáli, ale po nociach má dusivý kašeľ. Počas dňa zakašle sucho iba párkrát.

Ako jej môžem pomôcť?

Aký preparát mi odporúčate?

Môžem jej pred spaním podať Zodac alebo Dithiaden?

Ďakujem

Dobrý deň,

nedávala by som antihistaminiká pred spaním. Radšej sa zamerať na poriadnu toaletu nosnej dutiny izotonickým roztokom, spať vo vyvýšenej polohe, vetrať izbu a inhalovať Vincentku.

Chce to čas, sirup proti kašľu nemusí ani zaúčinkovať. Ak tak, môžete skúsiť večernú dávku Stoptussin kvapiek podľa váhy.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas