Čo robiť, keď sa mesačnému dieťaťu vracia mliečko späť do krku?

Zodpovedané
15. mar 2023

Dobrý deň,

dcéra má skoro 1 mesiac. Prvý týždeň bola na Nutrilone, lenže bola stále hladná a nakoniec ju začalo zapekať. Prešli sme na Sunar Complex. Bruško sa pekne upravilo, vyzerala pokojnejšia. Lenže mlieko jej začalo zabiehať späť do krku. Vyslovene nevracia. Len vidím ako sa trápi s tým, že sa jej mlieko vracia späť.

Lekárka nám len povedala, aby som skúsila Sunar AR. Ale ten je pre ňu dosť hustý a navyše mala z neho bolesti bruška a zastavené vetry. Vrátila som sa k Sunaru Complex. Nechcem experimentovať s mliekami, nech jej neublížim. Len ma to zabiehanie dosť trápi, keďže vidím, že aj dcérka je z toho nepokojná. Poriadne počas dňa nespí, musím ju nosiť a každé poobedie preplače.

Ako by som mala ďalej postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko mliečko AR netoleruje, pokojne dávajte normálne mlieko.

Ak priberá, tak grckanie nie je vyslovene problém. Zlepší sa časom. Inak treba skúsiť radšej častejšie kŕmenie v menších dávkach, dobré odgrgnutie po každom pití a spánok na klinovom matraci.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas