Dá sa preliečiť sekundárny imunodeficit?

Zodpovedané
10. jún 2019

Dobrý deň,

môj dvojročný synček máva veľmi často zapálené krčné mandle. Pediater poslal na imunológiu, kde mu na základe odberov a výterov zistili sekundárny imunodeficit.

Čo to presne znamená?

Dá sa to úplne preliečiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

to, že je imunodeficit sekundárny znamená, že nie je vrodený ale získaný počas života. Je to oveľa častejší typ ako typ vrodený.

Celkovo pri imunodeficitoch ide o to, že celková reakcia jedinca na antigénne podnety je znížená. Celkovo zvýšená je náchylnosť k infekciám a k ťažšiemu priebehu ochorení.

Nepíšete presné o aký typ ide, takže sa nedá presne odpovedať na Vašu otázku. Liečbu menežuje imunoalergológ.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas